Průmyslové kompresory - ITS > Reference > Kompresorová stanice Ingersoll Rand s možností zpětného získávání tepla

Kompresorová stanice Ingersoll Rand s možností zpětného získávání tepla

Pro našeho nového klienta specializujícího se na výrobu obalových materiálů, jsme nedávno provedli modernizaci kompresorové stanice. Součástí bylo nasazení energeticky účinných bezolejových kompresorů Ingersoll Rand řady E s celkovým výkonem 220 kW, které jsou vybaveny možností zpětného získávání tepla z kompresorů.
Kompresory řady E s možností se zpětným získáváním tepla

Informace o zakázce

Rok realizace:                                  2024
Lokalita:                                             Jižní Čechy (CZ)
Průmyslové odvětví:                    papírenství

Technologie:

Popis zakázky

Při výběru vhodné technologie kladl zákazník velký důraz na celkovou efektivitu výroby stlačeného vzduchu a maximální flexibilitu. Kompresory Ingersoll Rand řady E se ukázaly v porovnání s konkurenční technologií pro daný provoz jako nejúčinnější v celém regulačním pásmu a nahradily staré neefektivní kompresory, které zákazník provozoval.

Velkou výhodou dodané technologie je pokročilá řídicí jednotka Xe200pro. Ta plní funkci nadřazeného řídicího systému a společně komunikuje a řídí ostatní kompresory celé stanice. Tím je zajištěna efektivnější výroba stlačeného vzduchu i při kolísavé spotřebě stlačeného vzduchu.

Kompresory řady E jsou již ze základu vybaveny možností zpětného získávání tepla z kompresorů, které bude moci zákazník využít pro případné vytápění výrobních prostorů.

Celá obnova kompresorové stanice proběhla během dvou víkendů. Během prvního  proběhla demontáž střechy dvou starých vzdušníků, které následně byly vyměněny za nové. V druhém víkendu došlo k vystěhování starých šroubových kompresorů a jejich nahrazení novými bezolejovými kompresory Ingersoll Rand.