Průmyslové kompresory - ITS > Reference > Kompresorová stanice v kontejnerové zástavbě

Kompresorová stanice v kontejnerové zástavbě

Pro nadnárodní společnost na Slovensku, která se specializuje na výrobu moderních LCD televizorů s technologií LED, jsme dodali kompresorovou stanici Ingersoll Rand na klíč. Vzhledem k prostorovým omezením jsme navrhli instalaci kompresorů v kontejnerové sestavě v blízkosti výrobní haly.
Kompresory Ingersoll Rand E160ne

Informace o zakázce

Rok realizace : 2023
Lokalita: Galanta(SK)
Průmyslové odvětví: elektrotechnika

Technologie:

  • 3x kompresor Ingersoll Rand E160ne-A
  • 3x subfreezing sušič D1600SF-A pro tlakový rosný bod -20 °C
  • kompletní filtrace stlačeného vzduchu
  • konstrukce kontejneru pro kompresorovou stanici
  • připojení rozvodů stlačeného vzduchu k centrálnímu systému
  • elektrická přípojka kompresorové stanice cca 300 m

Popis zakázky

Hlavním požadavkem zákazníka byla dodávka kompletní kompresorové stanice na klíč. Vzhledem k prostorovým omezením při přípravě kompresorové stanice vznikl požadavek na instalaci kompresorové stanice v nových prostorách, konkrétně na výstavbu kompresorové stanice v kontejnerové sestavě a její umístění v blízkosti výrobní haly.

Náš návrh spočíval v modulární konstrukci o rozměrech 13,5 x 5,7 metru, což je necelých 77 m².

Základem návrhu bylo dosažení optimálních podmínek s ohledem na provozní podmínky kompresorů, aby bylo zajištěno větrání prostoru místnosti a udržení optimálních teplot v letních i zimních měsících.

V kompresorové stanici jsou instalovány vzduchotechnické systémy pro odvod horkého vzduchu z místnosti a odsávací ventilátory pro zajištění odsávání vzduchu v letních měsících. Celý systém HVAC je regulován a řízen samostatným řídicím systémem.

V případě zastavení výroby a nízkých okolních teplot je zajištěno automatické temperování prostoru kompresorové stanice.

Dodané kompresory nejnovější generace energeticky účinných bezolejových kompresorů řady E160ne-A dosahují špičkové účinnosti o 10 % vyšší, než je standard na trhu. Celkový výkon kompresorové stanice je 480 kW.

Pro zajištění úpravy stlačeného vzduchu byly instalovány sušičky inovativní technologie subfreezing, která dosahuje kvality stlačeného vzduchu o tlakovém rosném bodu -20 °C při nízkých provozních nákladech srovnatelných s běžnými kondenzačními sušičkami.