Průmyslové kompresory - ITS > Reference > Využití rekuperace při modernizaci kompresorové stanice

Využití rekuperace při modernizaci kompresorové stanice

Pro společnost, která se zabývá výrobou komponentů, sestav a komplexních strojních prvků jsme modernizovali kompresorovou stanici. Nová technologie významně napomohla ke snížení výrobních nákladů na elektrickou energii.
Výměna staré kompresorové technologie za novou

Informace o zakázce

Rok realizace: 2023
Lokalita:  Kaplice (CZ)
Průmyslové odvětví:  strojírenství
Technologie:

Popis zakázky

Ve snaze snížit výrobní náklady při současných cenách za elektrickou energii, se zákazník rozhodl pro modernizaci stávající kompresorové stanice, která byla dlouhodobě zanedbávána. Součástí modernizace byla výměna starého kompresoru za nový. Technologie o výkonu 30 kW  je vybavena frekvenčním měničem, díky kterému jsou eliminovány stavy odlehčení.

šroubovému kompresoru jsme připojili rekuperační systém. Tento systém nyní získává odpadní teplo ze šroubového kompresoru, které dříve zůstávalo nevyužito. Získané teplo nyní slouží k ohřevu fosfátů při lakování a ve spojení s frekvenčním měničem citelně snižuje náklady na elektrickou energii.

V rámci dodávky jsme rovněž instalovali nový kondenzační sušič, zařízení pro filtraci stlačeného vzduchu a separátor oleje a vody. Celá realizace zahrnovala kompletní připojení a demontáž staré technologie.

Návratnost investice je dosažena již během prvního roku.