Průmyslové kompresory - ITS > Reference > Inovace systému stlačeného vzduchu Ingersoll Rand pro mlékárenský průmysl

Inovace systému stlačeného vzduchu Ingersoll Rand pro mlékárenský průmysl

Pro našeho klienta jsme implementovali pokročilý kompresor Ingersoll Rand s integrací systému HELIX, který zajišťuje efektivní provoz a dlouhodobou životnost. Naše řešení přináší bezkonkurenční 5-letou záruku a optimalizaci výrobních procesů.
Frekvenčne riadený kompresor pre potravinársky priemysel

Informace o zakázce

Rok realizace:       2024
Lokalita:                  Bánovce nad Bebravou (SK)
Odvětví:                   Potravinářský průmysl

Technologie:

  • kompresor Ingersoll Rand RSe55n se zárukou 5 let
  • kondenzační sušička
  • filtrace stlačeného vzduchu
  • vzduchotechnika
  • vybudování potrubní přípojky, připojení technologií, přestavba přípojky, elektrické připojení, instalace průtokové sondy pro měření skutečné produkce stlačeného vzduchu

Popis zakázky

Zákazník plánoval investovat do nové technologie stlačeného vzduchu a nahradit tak stávající kompresor, který potřeboval generální opravu. Po analýze stávajícího stavu a konzultaci jsme navrhli nový kompresor Ingersoll Rand RSe55n s frekvenční regulací a vestavěným systémem HELIX.

Výkon kompresoru byl navržen s dostatečnou rezervou pro očekávanou vyšší spotřebu stlačeného vzduchu ve výrobě. Zákazník získal na nový kompresor bezkonkurenční pětiletou záruku bez nutnosti generální opravy.

Navrhli jsme také nové rozvody stlačeného vzduchu  a vzduchotechniku pro odvod tepla z kompresorové stanice.

Pro lepší kontrolu a celkový přehled o výrobě stlačeného vzduchu jsme na přání zákazníka do systému nainstalovali online průtokovou sondu VA 500 na bázi počítače. Celou dodávku a instalaci technologie, která zahrnovala i elektrické zapojení zařízení, jsme provedli ve velmi krátkém čase a během odstávky výroby u zákazníka.

Vzhledem k citlivosti výrobních procesů, které jsou tradičně důležité pro vysokou kvalitu výrobků společnosti Milsy Inc. bylo důležité zabránit přerušení výrobního procesu.