Průmyslové kompresory - ITS > Reference > Instalace bezobslužné kompresorové stanice

Instalace bezobslužné kompresorové stanice

Významný zákazník z chemického průmyslu potřeboval navýšit objem bezolejového stlačeného vzduchu pro svůj výrobní provoz. Součástí realizace byla implementace veškeré stávající a nové technologie do nadřazeného řídícího systému pro zajištění automatického chodu kompresorové stanice a vytvoření její bezobslužnosti.

Informace o zakázce

Rok realizace: 2020
Průmyslové odvětví: chemický průmysl
Technologie:

  • Turbokompresor Ingersoll Rand Centac C700
  • Adsorpční HOC sušič s regenerací pomocí odpadního tepla
  • Filtrace stlačeného vzduchu Ingersoll Rand
  • Nadřazený řídící systém
  • Vzdálené řízení a monitoring kompresorové stanice

Popis zakázky

Do stávající kompresorovny Ingersoll Rand byl doplněn nový účinnější turbokompresor Centac C700 o výkonu 4 500 m3/hod. Pro maximální kvalitu stlačeného vzduchu byl současně nainstalován adsorpční sušič s regenerací pomocí odpadního tepla, který zaručuje téměř nulové náklady na regenerační cyklus. Pro zajištění automatického bezobslužného provozu muselo být stávající vybavení kompresorovny dovybaveno moderními řídícími jednotkami Ingersoll Rand Xe145.

Celou kompresorovou stanici je možné monitorovat a ovládat z hlavního řídícího systému zákazníka. Pro zkvalitnění servisních služeb naše servisní oddělení dohlíží a monitoruje celou kompresorovnu přes internetové rozhraní.

Celkovým výsledkem je nová moderní kompresorovna, která pro její řízení nevyžaduje činnost žádných pracovníků. Vše je řízené z hlavního řídícího systému. Tímto řešením byli splněny požadavky na vysoce efektivní výrobu stlačeného vzduchu.