Průmyslové kompresory - ITS > Reference > Zvýšení kapacity chlazení: automatizovaná technologie Carrier

Zvýšení kapacity chlazení: automatizovaná technologie Carrier

Pro našeho významného zákazníka z oblasti automobilového průmyslu, který se zabývá pokovováním materiálů, jsme realizovaly rozšíření technologie na výrobu chladicí vody od společnosti AHI Carrier o chladícím výkonu 636 kW.
Vzduchem chlazený chiller Carrier

Informace o zakázce

Lokalita:                                             Jihomoravský kraj
Průmyslové odvětví:                    automotive

Technologie:                                     1x vzduchem chlazený chiller AHI Carrier  30XB 0600 (chladící výkon 636 kW)

Popis zakázky

Při výběru vhodné technologie kladl zákazník velký důraz na celkovou stabilitu teploty chladící vody a zároveň nízkou spotřebu elektrické energie. Pro tyto účely byl navržen nový vzduchem chlazený chladič od firmy Carrier o chladícím výkonu 663 kW, který byl zapojen společně se suchým chladičem.

Takto navržený systém zajistí zákazníkovi potřebné navýšení kapacity chladicího výkonu a zároveň konstantní teplotu chladicí vody při každém ročním období.

Vzduchem chlazený chladič disponuje velice dobrou účinností v poměru spotřeby elektrické energie na 1 kW chladu, díky kompresorům, které jsou vybaveny frekvenčním měničem.

Kombinace volného chlazení s aktivním vzduchem chlazeným chillerem, představuje nemalou úsporu. V zimním období je pro výrobu chladící vody využit primárně suchý chladič, který nespotřebovává téměř žádnou elektrickou energie v porovnání s vzduchem chlazeným chillerem.

Výhodou celého řešení je zcela automatické řízení, které zajišťuje konstantní teplotu chladící vody během všech ročních období.