Průmyslové kompresory - ITS > Reference > Kompresorová stanice pro balicí a třídicí linku

Kompresorová stanice pro balicí a třídicí linku

Pro společnost, která se specializuje na balení, třídění, distribuci zboží po celém světě, pro všechny typy a velikosti obalů a palet, jsme navrhli a realizovali dodávku kompresorové stanice.
Kompresorová stanice pro balící linku

Informace o zakázce

Rok realizace: 2023
Lokalita: Senec (SK)
Průmyslové odvětví: logistické centrum
Technologie: 

  • 1x kompresor Zephyr ZS-22EPM
  • kondenzační sušička
  • filtrace stlačeného vzduchu
  • 1000 l vzdušník
  • odlučovač oleje a vody
  • konstrukce potrubních přípojek, připojení technologií, nastavení tlaku pro různé technologie dle zadání

 

Popis zakázky

Linka, pro kterou jsme dodávali kompresorovou stanici,  je mimořádně náročná na kvalitu a stabilitu tlaku vzduchu.  Jedná se o nejmodernější systém balicí a třídicí linky, který automaticky vypočítá spotřebu obalového materiálu, následně výrobek zabalí a vybaví potřebným označením pro následný export k zákazníkovi. Další připojené technologie slouží k separaci a přepravě výrobků a jejich třídění podle přísného interního nastavení systému zákazníka.

Tyto linky však měly jiný provozní tlak než hlavní technologie a s tímto úkolem jsme se vypořádali pomocí regulátorů tlaku.  Plánovaná spotřeba stlačeného vzduchu byla 3,8 m³/min a provozní tlak 10 barů. Navrhli jsme použití frekvenčně řízeného kompresoru a motoru s permanentními magnety s nejvyšší možnou účinností a výkonem 22 kW. Pro dosažení požadované kvality stlačeného vzduchu jsme zahrnuli kondenzační sušičku a filtraci, dále jsme instalovali tlakovou nádobu o objemu 1000 l pro zajištění dostatečné dodávky vzduchu a stabilního tlaku i při špičkových odběrech stlačeného vzduchu a odlučovač oleje a vody pro oddělení oleje od kondenzátu.

Pro propojení stlačeného vzduchu s technologiemi jsme instalovali potrubí stlačeného vzduchu a přímo připojili požadované technologie. Vše jsme realizovali včetně připojení potrubí a elektroinstalace.